Elina

Elina

Eleanor z Kovárny

ELEANOR z Kovárny

narozena:  21.05.1997
úhyn: 22.08.2013
zapsána:  CMKU/BOT/1947/97/00
chovatel: Hana Pisarčíková
majitel: Hana Pisarčíková + Beata Hronská, SK
Eleanor žila v rodině Hronských v Eliášovcích na Slovensku

zdraví:  plnochrupá, nůžkový skus
             bez známek epilepsie
             DKK 2/2 (HD C), DLK 0/0
             DOV prostý (3/1999 + 9/2009)

chovnost: Chovná fena CZ, 60/59 cm, PT 96
                   TAN
                  
 

fotogalerie


Eleanor se narodila v prvním vrhu Adiny. Tehdy se mi ozvali ze Slovenska zájemci. Měli dříve tervíka Ch.Benny Large Garden, který však už uhynul. Někde potkali kamarádku a ta jim doporučila mě. Až když přijeli do Blešna, tak zjistili, že vlastně znají mého muže, ještě z doby, kdy bydlel na Slovensku. Svět je malý :-)  Hronští si tehdy vybrali nejmenší fenku z vrhu, Eleanor.  Elina vyrůstala v paneláku na sídlišti v Bratislavě a v zoo-obchodě, který Hronským patřil. Díky tomu měla opravdu důkladnou socializaci a toleranci ke všem zvířatům, která v obchodě byla.
Když Elina poporostla, projevili Hronští zájem nejen o výstavy, ale také o chov. V té době byla Slovenská kynologie v dost špatném stavu - na bonitacích se fenám běžně hledaly varlata a dva bojující svazy si navzájem rušily čekatelství z již proběhlých výstav. Hronští proto nechtěli chovat prostřednictvím žádného z nich.  Záměř chovat prostřednictvím českého klubu a svazu ČMKU nebyl v době rozdělené republiky realizovatelný. Jediná cesta byla chovat na nějakého českého chovatele - a tak jsme se dohodli na spoluvlastnictví Eleanor a započali éru "pobočky Z Kovárny Slovakia" Spolupráce se osvědčila a tak kromě čtyř vrhů odchovaných na Eleanor následoval společný import Sofie, spolumajitelství Uniq i Blacka.
Z Eleanor vyrostla krásná fena, s perfektním výrazem, uchem, maskou i barvou  a s vyrovnanou, přátelskou povahou s velkým zájmem o aport a s velkou tolerancí vůči všemu živému.  V České republice i na Slovensku sbírala úspěchy hlavně na Klubových a Speciálních výstavách, od dlouholetého rozhodčího z Belgie zde získala i BIS klubové výstavy. Neméně úspěšná byla na klubovkách a speciálkách v zahraničí. Jako dosud jediný BO českého chovu vyhrála dvakrát třídu na Světové výstavě BO (ve Francii a v Belgii), V3 byla na belgické klubovce v silně obsazené třídě, stejně jako V7 a V na Nationale d´Elevage . Své kvality prokazuje i ve vysokém věku a sbírá tituly nejvyšší v soutěžích veteránů.
Její nejlepší potomci jsou z vrhu U po Gourouvi, dcera Unique Eleanor patří rozhodně k nejúspěšnějším jedincům českého chovu; kromě excelování na tuzemských výstavách je držitelkou titulů BIS a BIS Junior i ze zahraničních klubovek a následovnicí své matky ziskem V1 na světové výstavě BO.
Přezdívky: Elinor, Elina, Eny, Františka
Zvláštnosti: pije-li vodu z akvária,  vyplivuje rybičky zpět


Výstavy: Champion CZ, Champion SK, Klubový Champion KCHPBO - SK,  Junior Champion CZ, Veterán Champion CZ, Veterán Champion SK  ...  Kompletní výsledky výstav
   
Výcvik: CSAU, PT96  Výsledky výcviku
   
Odchovy: Vrhy  CH ~ M ~ U ~ Y   v CHS z Kovárny  Krytí a vrhy

 

Rodokmen

Tarass de la Quiévre

HD B
(tervueren gris)

EurCh., FCh., LUXCh., NLCh.
R.E. Kadour de la Quiévre
(groenendael)

IntCh., BCh.
s.r. Ego de la Quiévre, CQN

WJCh.
R.E. Gitane de la Quiévre, HD A

s.r. Frippouille de d´Artamas
HD A
R.E. Dandy du Chemin des Dames, HD A
FCh.
R.E. Kreole de la Quiévre, HD A

CZCh., SKCh., PLCh., CZClubCh.

P.E. Adina Mlynský Ostrov

PT98, ZOP
HD A, PRA/C neg.

CZCh.
Clark Mateo
CSCh.
Clay Large Garden
Amira od řeky Ostravice, ZM

CZCh., PLCh., CZClubCh.
Atrey z Kovárny
HD A

CZCh., SKCh.
Adar Zbojnička, SOP

Ariana Rudolfovská skála
ZOP, ZPU1

Podrobný až 7-mi generační rodokmen s bližšími informacemi o předcích najdete v databázi KCHBO zde

Z Kovárny - Groenendael, Tervueren, Malinois